Aneta Hołówek 07.01.2011

Zaskakująca porażka Denver Nuggets

Koszykarze Denver Nuggets przegrali dość niespodziewanie wyjazdowy mecz ligi NBA z Sacramento Kings 102:119.
Zaskakująca porażka Denver Nuggets(fot.Wikipedia)

Dla gospodarzy to dopiero ósma wygrana w sezonie.

Ponad połowę punktów dla Kings zdobyli: Tyreke Evans (27) oraz DeMarcus Cousins (20). Tyreke miał ponadto 12 zbiórek. Czołowy gracz "Samorodków" Carmelo Anthony zagrał 36 minut i zdobył 26 punktów.

W drugim czwartkowym meczu Dallas Mavericks, bez asa zespołu Niemca Dirka Nowitzkiego, który ma kontuzjowane kolano, przegrali przed własną publicznością z Oklahoma City Thunder 95:99. Najcelniej w szeregach Teksańczyków rzucali: Shawn Marion - 25 pkt oraz Jason Terry - 19. Wśród zawodników z Oklahomy wyróżnił się Kevin Durrant - 28.

Mimo porażki Mavs utrzymali z bilansem 26-9 drugie miejsce w Konferencji Zachodniej, za San Antonio Spurs 29-6. W kolejnym meczu gospodarze spotkają się w niedzielę z byłym zespołem Marcina Gortata Orlando Magic. Jest kwestią otwartą czy Nowitzki wzmocni kolegów