Paweł Gawlik 11.01.2011

Muszyna w kolejnej rundzie Ligi Mistrzyń

Siatkarki Banku BPS Fakro Muszyna wygrały na wyjeździe z rosyjskim zespołem Zariecze Odincowo 3:2 w meczu grupy A Ligi Mistrzyń. Polski zespół zapewnił sobie awans do fazy play off.
Bank BPS Muszynianka Fakro MuszynaBank BPS Muszynianka Fakro Muszynafot. PAP/Andrzej Grygiel

Zespół z Muszyny, aby awansować do dalszych gier bez czekania na wyniki w innych grupach, musiał ten mecz wygrać. Udało się, chociaż po ciężkiej pięciosetowej batalii.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn - w Muszynie - "Mineralne" prowadziły już 2:0 w setach, aby przegrać 2:3. Tym razem role się odwróciły.

Tylko na początku pierwszego seta Bank BPS - po dobrych zagrywkach Aleksandry Jagieło - prowadził 3:1. Szybko jednak Rosjanki "odskoczyły" na cztery punkty (8:4). Polki w tej odsłonie nie zdołały już nawet doprowadzić do remisu (chociaż przez chwilę przegrywały tylko jednym punktem - 10:11).

W następnej partii "Mineralne" toczyły z Rosjankami wyrównaną walkę tylko do połowy seta. Na drugą przerwę techniczną siatkarki schodziły przy wyniku 16:14, ale później Polki nie radziły sobie z przyjęciem zagrywki Walewskiej Moreiry De Oliveira i "zrobiło się" 21:15. Takiej straty siatkarki z Polski nie były w stanie już odrobić.

Siatkarki Zariecza "uśpione" łatwymi wygranymi w dwóch setach, najwyraźniej zlekceważyły już rywalki i Bank następną odsłonę wygrał do 14. Najciekawszy był kolejny set, w którym o końcowym triumfie decydowała gra na przewagi, a Rosjanki obroniły cztery setbole.

W tie-breaku drużyny zmieniały strony przy minimalnym prowadzeniu Banku BPS 8:7. Po następnej akcji po raz ostatni zanotowano w tym meczu remis - po 8. Gdy było 13:9 stało się jasne, że Polki tego seta nie przegrają. Ostatni punkt zdobyła Joanna Kaczor.

Bank BPS Fakro Muszyna - Zariecze Odincowo (19:25, 18:25, 25:14, 29:27, 15:11)

Bank BPS Fakro: Milena Sadurek-Mikołajczyk, Aleksandra Jagieło, Agnieszka Bednarek-Kasza, Joanna Kaczor, Debby Stam-Pilon, Katarzyna Gajgał, Mariola Zenik (libero) oraz Caroline Wensink, Kinga Kasprzak, Agnieszka Śrutowska, Klaudia Kaczorowska.

Zariecze: Jelena Jemalianowa, Maria Żadan, Anna Makarowa, Walewska Moreira De Oliveira, Małgorzata Kożuch, Ksenia Naumowa, Aleksandra Winogradowa (libero) oraz Jekatierina Pankowa, Daria Stolariowa, Anastazja Markowa, Jekatierina Bogaczewa.