Aneta Hołówek 13.01.2011

Deszcz paraliżuje eliminacje do Australian Open

Ulewne opady deszczu sparaliżowały drugi dzień eliminacji do wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open (z pulą nagród 24 mln dol. australijskich) na twardych kortach w Melbourne Park.

W czwartek mają grać Urszula Radwańska i Jerzy Janowicz.

Spotkanie Janowicza z Amerykaninem Michaelem Yanim rozpoczęło się w środę późnym popołudniem. Polak wygrał pierwszego seta 6:3, a w drugim było 3:4 i 30:15 przy jego serwisie grę przerwano w wyniku zapadających ciemności. Dokończenie meczu zaplanowano na czwartek.

Tego dnia rywalizację o miejsce w głównej drabince miała rozpocząć młodsza z sióstr Radwańskich, która wylosowała rozstawioną z numerem 12. Gruzinkę Annę Titiszwili. Jednak wciąż nie rozpoczął się żaden mecz, a prognozy meteorologów raczej nie przewidują rychłej poprawy pogody.