Paweł Gawlik 14.01.2011

Indie za burtą Pucharu Azji

Korea Południowa zremisowała z Australią 1:1, a Bahrajn wygrał z Indiami 5:2 w meczach grupy C piłkarskiego turnieju o Puchar Azji w Dausze.
Piłkarze Bahrajnu cieszą się ze zdobytej bramkiPiłkarze Bahrajnu cieszą się ze zdobytej bramkifot. PAP/EPA

W spotkaniu dwóch finalistów ostatniego mundialu pierwsi ze zdobycia bramki cieszyli się Koreańczycy. W 24. minucie po raz trzeci w tym turnieju na listę strzelców wpisał się Koo Ja-cheol. Australijczycy wyrównali po przerwie dzięki trafieniu Mile Jedinaka.

Nie lada wyczynem popisał się w piątek napastnik Bahrajnu. Ismaeel Abdulatif potrzebował zaledwie 19 minut, by w meczu z Indiami skompletować hat-tricka. W drugiej połowie 24-letni zdobył czwartą bramkę, ustalając wynik na 5:2.

Wyniki meczów grupy C:

Korea Płd. - Australia 1:1 (1:0)

Bramki: dla Korei Płd. - Koo Ja-cheol (24); dla Australii - Mile Jedinak (62). Sędzia: Abdulrahman Mohammed (Katar).

Bahrajn - Indie 5:2 (1:0)

Bramki: dla Bahrajnu - Faouzi Aaish (8-karny), Ismaeel Abdulatif (16, 19, 35, 77); dla Indii - Gouramangi Singh (9), Sunil Chhetri (52). Czerwona kartka: Faouzi Aaish (62). Sędzia: Subkhiddin Salleh (Malezja).