Marcin Nowak 15.01.2011

Niespodziewana wygrana Asseco Resovii

Wysoka i łatwa wygrana Asseco Resovii Rzeszów z dotychczasowym wiceliderem PlusLigi siatkarzy Tytanem AZS Częstochowa 3:0 to największa niespodzianka 16. kolejki.
Asseco Resovia RzeszówAsseco Resovia Rzeszówfot. PAP/Darek Delmanowicz
  • Krzysztof Ignaczak był bardzo zadowolony z występu swojej drużyny. Zdaniem libero Resovii, był to wzorcowy mecz w wykonaniu zespołu z Rzeszowa
  • Przyjmujący Asseco Resovii Aleh Akhrem podkreślał, że siatkarze Resovii zagrali dziś nie tylko zespołowo, ale i skutecznie
  • Rozgrywający częstochowian Fabian Drzyzga przyznał, że jego zespół był dziś tłem dla znakomicie dysponowanych rzeszowian

Piętnasty triumf odniosła PGE Skra Bełchatów. W sobotę pokonała Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:0.

Decydujące rozstrzygnięcia w lidze

Na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej zapadły już decydujące rozstrzygnięcia. Z walki o mistrzostwo Polski wyeliminowane zostały wicemistrz kraju Jastrzębski Węgiel, Fart Kielce, Pamapol Wielton Weluń i Indykpol AZS UWM Olsztyn. Zagrają one o miejsca 7-10 i utrzymanie w PlusLidze.

Takiego pogromu w hali w Rzeszowie nikt się nie spodziewał. Podopieczni Ljubomira Travicy w drugim secie grali jak natchnieni i rozgromili rywali do dziewięciu. To rekord obecnego sezonu wysokości zwycięstwa w secie.

Na początku nic nie wskazywało na takie załamanie zespołu Marka Kardosa.

Częstochowianie prowadzili nawet po pierwszej przerwie technicznej 8:6, ale potem było już coraz gorzej. Duet niemieckiego atakującego Georga Grozera z Białorusinem Alehem Akrehmem był nie do powstrzymania. W sumie zdobyli 28 punktów i to głównie oni byli motorem napędowym brązowych medalistów sprzed roku.

Asseco dzięki zwycięstwu awansowało na drugie miejsce w tabeli i wyprzedza Tytan jednym punktem.

Kolejne zwycięstwo Skry Bełchatów

Bez kłopotów kolejny, piętnasty mecz wygrali siatkarze Skry. Bełchatowianie po zwycięstwie nad ostatnim w tabeli Indykpolem na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej zapewnili sobie pierwsze miejsce. Trener Jacek Nawrocki dał odpocząć swoim podstawowym zawodnikiem. Wolne dostał Mariusz Wlazły, a tylko na chwilę na parkiecie pojawił się Bartosz Kurek i Michał Winiarski. Pod ich nieobecność najskuteczniejszy był Jakub Novotny.

Do sensacji doszło w Jastrzębiu, gdzie wicemistrzowie Polski ulegli Delekcie Bydgoszcz 1:3. Chwaleni ostatnio zawodnicy włoskiego szkoleniowca Lorenzo Bernardiego nie zdołali przeciwstawić się przeciętnie się w tym sezonie prezentującej się ekipie znad Brdy. Goście dzięki wygranej umocnili się na szóstym miejscu w tabeli i Jastrzębski Węgiel wyprzedzają już o siedem punktów.

Paweł Zagumny zapomniał już o kontuzji stawu skokowego i poprowadził Zaksę Kędzierzyn-Koźle do zwycięstwa przeciwko Fartowi. Beniaminkowi z Kielc sił starczyło na dwa sety. W pierwszej partii nastraszył rywali, ale przegrał na przewagi (27:29). W kolejnej udało im się pokonać gości, ale w ostatnich dwóch setach siatkarze Krzysztofa Stelmacha nie pozwolili na stratę punktów i dzięki temu utrzymali się na czwartym miejscu w tabeli.

Politechnika lepsza od Pamapolu

Piąty jest AZS Politechnika Warszawska, który na inaugurację 16. kolejki wygrał w piątek z Pamapolem Wielton Wieluń 3:1.

- Bardzo chcieliśmy wygrać mecz za trzy punkty, bo to daje nam pewne miejsce w szóstce. To było naszym założeniem i stawianym przez zarząd planem na ten sezon. To już wykonaliśmy, zobaczymy, co będzie dalej - skomentował kapitan stołecznej ekipy Robert Prygiel.