Aneta Hołówek 16.01.2011

Atlanta Hawks uległa Houston Rockets

Serię dziesięciu zwycięstw na własnym parkiecie zakończyli koszykarze Atlanta Hawks. Wczoraj ulegli Houston Rockets 106:112. Mecz przyćmiły jednak obawy o zdrowie pierwszoroczniaka Rockets, Patricka Pattersona.
Chicago Bulls - Houston RocketsChicago Bulls - Houston Rockets fot. PAP/EPA

Skrzydłowy Rakiet opuścił parkiet w trzeciej kwarcie z powodu bólów w klatce piersiowej i zaburzonej pracy serca. Patterson został odwieziony do szpitala karetką pogotowia. Miał tam przejść badania. Na razie lekarze nie podają jaki jest jego stan zdrowia. Przed meczem zawodnik miał objawy grypy.

Bez LeBrona Jamesa Miami Heat ponieśli trzecią porażkę z rzędu. Tym razem minimalnie ulegli Chicago Bulls 96:99. W trzeciej kwarcie spotkania kontuzji doznał też drugi zawodnik z Wielkiej Trójki - Chris Bosh. 33 punkty, w tym 12 w ostatniej kwarcie, rzucił ten trzeci - Dwyane Wade. O punkt więcej miał Derrick Rose z Bulls.

Po trzech tygodniach do składu Dallas Mavericks wrócił Dirk Nowitzki. To jednak nie pomogło się przełamać ekipie z Teksasu. Mavericks przegrali na wyjeździe z Memphis Grizzlies 70:89. Niemiecki center w pierwszym meczu po przerwie był jeszcze bez formy. Zagrał tylko przez 15 minut i rzucił zaledwie 7 punktów.

Świetne spotkanie w ekipie gospodarzy rozegrał za to Zach Randolph - rzucił 23 punkty i zebrał 20 piłek z tablic.

Minnesota Timberwolves przegrali z Orlando Magic 99:108. Najwięcej punktów dla gości rzucił tym razem nie Dwight Howard, lecz sprowadzony z Phoenix Suns Jason Richardson (21). Popularny J-Rich został sprowadzony na Florydę w ramach wymiany za Marcina Gortata.

Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli New Orleans Hornets. Zespół z Luizjany pokonał na wyjeździe Charlotte Bobcats 88:81. Szerszenie przeplatają w tym sezonie dobre passy złymi. Zaczęli od jedenastu zwycięstw w pierwszych dwunastu spotkaniach, potem przegrali 13 z 20 meczów, teraz znów mają zwycięską passę.

Portland Trail Blazers pokonali New Jersey Nets 96:89. Dla gości była to piąta porażka z rzędu. W ekipie gospodarzy wyróżnił się La Marcus Aldridge, który rzucił 27 punktów.

Najsłabsza obecnie drużyna w NBA, Cleveland Cavaliers, wysoko przegrała na wyjeździe z Denver Nuggets 99:127. Trzech zawodników Samorodków podzieliło się niemal po równo punktami - 22 rzucił Nene, a po 21 - Chauncey Billups i Arron Afflalo. Będący ciągle przedmiotem transferowych spekulacji Carmelo Anthony miał tylko 12 punktów.

W spotkaniu drużyn z dołu tabeli Detroit Pistons pokonali Cleveland Cavaliers 110:106. Goście ponieśli 29. porażkę w 38 spotkaniu tego sezonu.

Washington Wizards pokonali Toronto Raptors 98:95. Było to ich trzecie zwycięstwo z rzędu i dopiero jedenaste w tym sezonie - przy 27 porażkach. Wszystkie zwycięstwa drużyna ze Stolicy odniosła na własnym parkiecie.

4. Portland 21 20 .512
5. Minnesota 10 31 .244