Paweł Klocek 16.01.2011

Derby Liverpoolu na remis

Liverpool zremisował na własnym boisku z Evertonem 2:2 w niedzielnych derbach miasta. W innym spotkaniu 20. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Anglii, Tottenham Hotspur także zremisował, ale bezbramkowo, z Manchesterem United.
Kenny Dalglish - trener LiverpooluKenny Dalglish - trener Liverpoolu fot. PAP/EPA

Spotkanie derbowe rozgrywane było w szybkim tempie, co owocowało również wieloma sytuacjami podbramkowymi. Tych więcej mieli w pierwszej połowie piłkarze The Reds, ale w bramce gości świetnie radził sobie Tim Howard. Amerykanin był jednak bezradny wobec silnego strzału z okolic linii pola karnego Raula Meirelesa w 29. minucie.
Goście odpowiedzieli tuż po przerwie trafieniem Sylvaina Distina i sześć minut później Jermaine Beckforda. Remis w 215 derbach miasta uratował dla Liverpoolu Dirk Kuyt z rzutu karnego w 68. minucie.

Remisami 1:1 zakończyły się dwa inne niedzielne mecze: Birmingham z Aston Villą i Sunderlandu z Newcastle.

Bramek nie doczekali się natomiast kibice w Londynie, gdzie w najciekawiej zapowiadającym się meczu tej kolejki, Tottenham zremisował 0:0 z liderującym Manchesterem United. Podział punktów nikogo nie zadowolił, ponieważ zespół Czerwonych Diabłów zrównał się punktami z Manchesterem City, choć rozegrał dwa mecze mniej niż lokalny rywal. Drużyna Kogutów straciła czwartą pozycję na rzecz Chelsea Londyn, która po serii kompromitujących występów w Premier League w sobotę zwyciężyła u siebie Blackburn Rovers 2:0.

Również w sobotę Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce pokonał na wyjeździe ostatni w tabeli West Ham United 3:0. Polak popisał się kilkoma udanymi interwencjami.

Szczęsny po raz drugi wystąpił w lidze angielskiej. W jego grudniowym debiucie przeciwko Manchesterowi United Arsenal przegrał 0:1. Syn wielokrotnego reprezentanta Polski Macieja znalazł się w podstawowym składzie, ponieważ kontuzjowani są Manuel Almunia i Łukasz Fabiański.

Londyńczycy pewnie pokonali po dwóch trafieniach Robina van Persie (w tym z karnego) oraz Theo Walcotta. Gospodarze także stworzyli kilka świetnych sytuacji, ale Szczęsny nie dał się zaskoczyć m.in. Carltonowi Cole'owi i Freddiemu Searsie.

W tabeli Arsenal z dorobkiem 43 punktów zajmuje trzecie miejsce, za dwoma zespołami z Manchesteru - City i United, które mają po 45.