Paweł Klocek 18.01.2011

Szwedzi przegrywają z Argentyną!

Szwecja przegrała z Argentyną 22:27 mecz czwartej serii spotkań w Grupie D mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. To największa na razie sensacja turnieju, którego Szwedzi są gospodarzami.
Argentyna - SzwecjaArgentyna - Szwecjafot. PAP/EPA

Taki wynik oznacza, że liderami Grupy D są Polacy, którzy zgromadzili komplet 8 punktów. Dziś "biało-czerwoni" pokonali Korę Południową 25:20. Druga Szwecja ma sześć punktów, a Argentyna - pięć punktów. Polska i Szwecja ma już zapewnione miejsce drugiej fazie, Argentyna jest o włos od awansu, bo w piątek gra z najsłabszym w grupie Chile. Szwedzi zmierzą się z Polakami.

W pierwszej połowie spotkania Szwedów z Argentyńczykami ponad 11 tysięcy szwedzkich kibiców w Scandinavium Arenie w Goeteborgu przecierało oczy ze zdumienia. Argentyńczycy, rewelacja tych mistrzostw, prowadzili 12:10, nie pozwalając gospodarzom przed przerwą strzelić gola przez blisko osiem minut. Na początku drugiej części meczów szwedzcy fani byli już zdruzgotani - ich zespół przegrywał nawet pięcioma golami, niemiłosiernie pudłując w każdej niemal akcji. Znakomicie spisywał się w argentyńskiej bramce Matias Schulz.

Na półmetku drugiej połowy Szwedzi zaczęli mozolnie odrabiać straty, ale do wyrównania stanu meczu zabrakło im czasu i umiejętności. W trzecim dzisiejszym meczu Grupy D Słowacja zremisowała z Chile 25:25. Oba zespoły nie mają ju szans na awans do drugiej fazy.