Marcin Nowak 20.01.2011

Porażka FC Barcelony z drugoligowcem

Lider hiszpańskiej drugiej ligi - Betis Sewilla pokonał u siebie FC Barcelonę 3:1 w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Króla.
Betis Sewilla - FC BarcelonaBetis Sewilla - FC Barcelonafot. PAP/EPA

Wygrana nie daje jednak andaluzyjskiej drużynie przejścia do półfinałowej rundy rozgrywek, bo w pierwszym meczu w Barcelonie Betis przegrał 0:5.

Josep Guardiola wiedział, co mówi, gdy na konferencji poprzedzającej mecz oświadczył, że bierze ze sobą najlepszych graczy, bo nie lekceważy Betisu.

Pierwszy gol dla gospodarzy padł już w drugiej minucie spotkania, drugi - zaledwie pięć minut później, a trzeci - w 45 minucie meczu.

Drugoligowa drużyna z Andaluzji udowodniła, że gra lepiej niż wiele zespołów z Primera Division.

- Dla nas z drugiej ligi nagrodą było wygranie z Barcą. Wiedzieliśmy,że przejście dalej będzie bardzo trudne, dlatego postanowiliśmy cieszyć się grą - komentował Jorge Molina, autor dwóch pierwszych goli. Wieczorna przegrana jest w tym sezonie pierwszą porażką Blaugrana podczas wyjazdowego meczu.

W drugim środowym ćwierćfinale Almeria wygrała na wyjeździe z Deportivo La Coruna 3:2 (w pierwszym meczu Almeria wygrała 1:0) i również awansowała do półfinału.

W czwartek stawkę półfinalistów uzupełni zwycięzca pary Atletico Madryt - Real Madryt. W pierwszym spotkaniu Królewscy wygrali 3:1.