Marcin Nowak 20.01.2011

Wygrana Suns i double-double Gortata

Marcin Gortat (Phoenix Suns) zdobył 16 punktów i miał 12 zbiórek w wyjazdowym meczu z Cleveland Cavaliers (106:98) w lidze NBA.
Marcin GortatMarcin Gortat fot. PAP

To czwarte zwycięstwo z rzędu "Słońca", a także pierwsze "double-double" polskiego koszykarza w barwach tego klubu.

Gortat grał 27 minut, trafił sześć z dziesięciu rzutów z gry oraz wykorzystał cztery (komplet) wolne. Zebrał z tablic 12 piłek, w tym 11 w defensywie, a ponadto zapisał na swym koncie po trzy bloki i straty. Również trzykrotnie faulował.

Polak zaczął spotkanie jako rezerwowy, ale spisał się lepiej od swojego rywala, innego środkowego ekipy z Arizony Robina Lopeza (9 pkt).

Goście z Phoenix odnieśli dość pewne zwycięstwa nad najsłabszym zespołem rozgrywek ("Kawalerzyści" wygrali tylko ostatnią kwartę, w trzeciej był remis). Najlepszym graczem Suns był 38-letni Grant Hill - 27 pkt i 12 zbiórek. Wśród pokonanych wyróżnili się Antawn Jamison (23 pkt) i J.J. Hickson (16 pkt, 15 zbiórek).

Środowy triumf był szóstym Suns w 14 meczach z Gortatem w składzie. W tabeli Konferencji Zachodniej "Słońca", z bilansem gier 19-21, zajmują dziewiąte miejsce. Do play off awansuje osiem drużyn.

New Jersey Nets - Utah Jazz 103:95
New Orleans Hornets - Memphis Grizzlies 103:102 (po dogrywce)
Orlando Magic - Philadelphia 76ers 99:98 (po dogrywce)
Sacramento Kings - Portland Trail Blazers 90:94 (po dogrywce)

4. Portland 23 20 .535
5. Minnesota 10 33 .233