Paweł Klocek 25.01.2011

Australia rozgromiła w półfinale Uzbekistan

Piłkarze Australii awansowali do finału rozgrywanego w Katarze Pucharu Azji. W półfinale rozgromili Uzbekistan 6:0 (2:0). W decydującym meczu turnieju ich rywalem będzie Japonia.
Australia - UzbekistanAustralia - Uzbekistan fot. PAP/EPA

Do siatki Uzbekistanu trafiało sześciu graczy - Harry Kewell, Sasa Ognenovski, David Carney, Brett Emerton, Carl Valeri i Robbie Kruse.

W 67. minucie czerwoną kartką zobaczył piłkarz reprezentacji Uzbekistanu Uługbek Bakajew, który był... bohaterem ćwierćfinału (w wygranym 2:1 spotkaniu z Katarem zdobył oba gole).

We wcześniejszym półfinale piłkarze Japonii pokonali Koreę Południową w serii rzutów karnych 3:0. Po 90 minutach było 1:1, a po dogrywce 2:2.

Spotkanie dwóch uczestników ubiegłorocznych mistrzostw świata w RPA miało emocjonujący przebieg. Bramkę na 2:2 Koreańczycy zdobyli w ostatniej minucie dogrywki. W serii rzutów karnych spisali się jednak fatalnie, nie wykorzystali żadnej z trzech wykonywanych "jedenastek".

Japonia ma szansę zdobycia Pucharu Azji czwarty raz w historii. Z kolei Australia awansowała po raz pierwszy do finału tych rozgrywek.

Wyniki meczów 1/2 finału:

Japonia - Korea Południowa 2:2 dogr. (1:1, 1:1), karne 3:0

Bramki: dla Japonii - Ryoichi Maeda (36), Hajime Hosogai (97); dla Korei Płd. - Ki Sung-yueng (23-karny), Hwang Jae-won (120)
Sędziował: Khalil Al Ghamdi (Arabia Saudyjska).

Australia - Uzbekistan 6:0 (2:0)

Bramki: Harry Kewell (5), Sasa Ognenovski (34), David Carney (65), Brett Emerton (74), Carl Valeri (82), Robbie Kruse (83)
Czerwona kartka: Uługbek Bakajew (Uzbekistan, 67)
Sędziował: Ali Al Badwawi (ZEA).