Marcin Nowak 26.01.2011

Kolega Lewandowskiego kontuzjowany w Pucharze Azji

Piłkarz reprezentacji Japonii Shinji Kagawa nie wystąpi przeciwko Australii w sobotnim finale Pucharu Azji w Katarze.
Lucas Barrios (L) i Shinji Kagawa (P) z Borussii DortmundLucas Barrios (L) i Shinji Kagawa (P) z Borussii Dortmundfot. PAP/EPA

Gwiazdor Borussii Dortmund doznał kontuzji prawej stopy. Na razie nie wiadomo, ile potrwa przerwa w grze.

Kagawa, klubowy kolega z Borussii Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka, doznał kontuzji w półfinałowym meczu z Koreą Południową, opuszczając boisko w 86. minucie gry. Japończycy wygrali w serii rzutów karnych 3:0 (po dogrywce było 2:2).

- Zawodnik złamał jedną z kości śródstopia i został poddany leczeniu - poinformowała w środę Japońska Federacja Piłkarska, nie precyzując jednak, kiedy Kagawa wróci na boisko.

Piłkarz Borussii był bohaterem ćwierćfinałowego meczu Pucharu Azji z Katarem - zdobył dwa gole i miał udział przy trzecim. W finale Japonia zagra z Australią, która we wtorek rozgromiła Uzbekistan 6:0.

Piłkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni mają szansę zdobycia Pucharu Azji czwarty raz w historii. Z kolei Australia awansowała do finału tych rozgrywek po raz pierwszy.