Aneta Hołówek 28.01.2011

35. zwycięstwo "Celtów"

W lidze NBA rozegrano trzy mecze. Najlepsza drużyna Konferencji Wschodniej Boston Celtics wygrała 35. mecz w sezonie.
Los Angeles Lakers - Boston CelticsLos Angeles Lakers - Boston Celticsfot. PAP/EPA

Zespół z Bostonu wygrał na wyjeździe z Portland Trail Blazers 88:78. Wygrana Celtów to zasługa przede wszystkim Ray Allena, który zdobył 18 punktów.

W Portland LaMarcus Aldridge próbował dotrzymać mu kroku i zdobył 17 punktów, ale to było za mało na drużynę gości.

W Dallas miejscowi Mavericks do przerwy wypracowali sobie przewagę 17 punktów nad Houston Rockets i po przerwie kontrolowali mecz, który zakończyli wygraną 111:106.

Gospodarzy do wygranej prowadzili Tyson Chandler i Jason Kidd, którzy zaliczyli double-double. Pierwszy z nich zdobył 21 punktów i miał 15 zbiórek, drugi miał 11 punktów i 10 asyst.

Wśród gości najskuteczniejszy był Luis Scola, który zdobył 30 punktów. W trzecim meczu New York Knicks wygrali u siebie z Miami Heat 93:88. Amare Stoudemire zdobył 24 punkty dla zwycięskiej drużyny, a w zespole gości najlepiej zagrał Dwayne Wade - zdobywca 34 punktów.