Marcin Nowak 04.02.2011

Remis w derbach Zagłębia Ruhry

Prowadząca w tabeli Borussia Dortmund zremisowała z Schalke 04 Gelsenkirchen 0:0 w piątkowym meczu piłkarskiej ekstraklasy Niemiec.
Trener Borussii z piłkarzami po meczuTrener Borussii z piłkarzami po meczufot. PAP/EPA

Wśród gospodarzy całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski zszedł minutę przed końcem, a Robert Lewandowski wszedł na boisko w 73. minucie.

Dla fanów obu zespołów to jeden z najważniejszych meczów w sezonie. Rywalizacja sąsiadów z Zagłębia Ruhry ma długą historię. W piątek spotkali się po raz 137. Borussia wygrała dotąd 55 potyczek, 36-krotnie zanotowano remis, a zespół z Gelsenkirchen górą był w 46.

Borussia nie wygrała po raz piąty w tym sezonie, choć miała zdecydowaną przewagę i stworzyła sporo świetnych okazji do zdobycia bramki. W pierwszej połowie dwóch nie wykorzystał Błaszczykowski, a w drugiej Paragwajczyk Lucas Barrios i Mario Goetze trafili w słupek.

Piłkarze z Dortmundu pokonali w rundzie jesiennej Schalke 3:1, natomiast po raz ostatni dwa zwycięstwa w sezonie nad lokalnym rywalem odnieśli 14 lat temu. Drużyna trenera Juergena Kloppa potwierdziła, że lepiej w ostatnich tygodniach czuje się na wyjazdach. Poprzednio na własnym stadionie zremisowała z VfB Stuttgart 0:0, a w całych rozgrywkach w roli gości zdobyła dziewięć punktów więcej niż na własnym stadionie.

Borussia ma teraz 12 punktów przewagi nad Bayerem Leverkusen, który w sobotę na wyjeździe z FC Nuernberg.