Paweł Klocek 05.02.2011

Szczęsny puścił cztery bramki

Bramkarz Arsenalu Wojciech Szczęsny puścił w ciągu 19 minut cztery gole, ale żaden nie obciąża jego konta. Londyńczycy zremisowali na wyjeździe z Newcastle 4:4, choć do 68. minuty prowadził 4:0. W siedmiu dotychczasowych meczach 26. kolejki padło aż 38 goli.
Arsenal Londyn - Newcastle UnitedArsenal Londyn - Newcastle United fot. PAP/EPA

Do przerwy wszystko układało się idealnie dla Arsenalu, wicelidera rozgrywek Premier League. Gole dla zespołu Arsene'a Wengera zdobywali kolejno: Theo Walcott (1), Johan Djourou (3) i Robin van Persie (10, 26).

Zanosiło się na pogrom gospodarzy, którzy niedawno stracili swojego asa Andy'ego Carrolla (za ok. 35 mln funtów przeszedł do Liverpoolu). Wszystko zmieniło się w 50. minucie, gdy obrońca Arsenalu Abou Diaby zobaczył czerwoną kartkę. Od tej pory Szczęsny miał mnóstwo pracy. Gole strzelali mu kolejno: Joey Barton (68-karny), Leon Best (75), ponownie Barton (83-karny) oraz Cheick Tiote (87).

Żadna z tych bramek nie obciąża jednak konta Szczęsnego, który uratował Arsenal przed jeszcze gorszym wynikiem. Dowodem jest nota, jaką otrzymał w prestiżowym zestawieniu na stronie skysports.com. Polaka oceniono na "7" (w skali 1-10), podobnie jak pięciu innych graczy Arsenalu. Wyższą notę w zespole "Kanonierów" otrzymał tylko zdobywca dwóch goli Robin van Persie (8).

20-letni bramkarz występuje w Arsenalu pod nieobecność Łukasza Fabiańskiego (z powodu urazu barku nie zagra do końca sezonu). Z kolei inny golkiper londyńczyków Manuel Almunia dopiero niedawno wyleczył ciężką kontuzję.

Sobotnia kolejka (wieczorem odbędzie się jeszcze mecz Wolverhampton Wanderers - Manchester United) obfitowała w wiele niesamowitych wydarzeń, nie tylko na stadionie Newcastle.

W spotkaniu Evertonu z Blackpool (5:3) aż cztery bramki dla gospodarzy zdobył były napastnik MU Louis Saha. Z kolei w meczu Manchester City - West Bromwich Albion (3:0) wszystkie trzy trafienia dla gospodarzy (dwa z karnych) zaliczył Carlos Tevez, na dodatek w ciągu 22 minut.

W ostatnim sobotnim meczu Manchester United niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Wolverhampton 1:2. Mimo tej porażki United pozostają liderem tabeli i mają 4 punkty przewagi nad Arsenalem.

W sobotę było wiele emocji, ale w niedzielę może być jeszcze ciekawiej. W hicie 26. kolejki Chelsea podejmie Liverpool. W zespole gospodarzy ma zadebiutować Fernando Torres, jeszcze kilka dni temu piłkarz "The Reds". Hiszpan przeszedł na Stamford Bridge za ok. 50 mln funtów.