Paweł Gawlik 06.02.2011

Cavaliers najgorsi w historii

Niechlubny rekord ustanowili koszykarze Cleveland Cavaliers, którzy przegrali 24 mecz z rzędu. Tak czarnej serii w lidze NBA nie miał jeszcze nikt.
Cleveland Cavaliers - Miami HeatCleveland Cavaliers - Miami Heatfot. PAP/EPA

"Kawalerzyści" ulegli we własnej hali Portland Trail Blazers 105:111.

Gospodarzy pogrążył Wesley Matthews, rzucający obrońca Trail Blazers zdobył 31 punktów. Bilans Cavaliers w obecnym sezonie to zaledwie osiem zwycięstw i aż 43 porażki. Przerwać złą passę w kolejnym spotkaniu ekipie z Cleveland będzie bardzo trudno, bo w poniedziałek czeka ją wyjazdowa potyczka z Dallas Mavericks, zespołem, który w Konferencji Zachodniej zajmuje drugie miejsce.

W sobotę Teksańczycy nie mieli problemów z pokonaniem w Charlotte miejscowych Bobcats 101:92. Goście prowadzili przez cały mecz, a w trzeciej kwarcie ich przewaga wynosiła nawet 18 punktów. Świetnie grał Dirk Nowitzki. Niemiec spędził na parkiecie 34 minuty i zdobył w tym czasie 25 punktów.

W Nowym Orleanie 35 zwycięstwo w bieżących rozgrywkach odnieśli koszykarze Los Angeles Lakers. Obrońcy tytułu pokonali Hornets 101:95. "Jeziorowców" do triumfu poprowadził duet Pau Gasol - Kobe Bryant. Hiszpan rzucił 34, a Bryant 32 punkty.