Aneta Hołówek 06.02.2011

Boruc puszcza karnego w meczu z Parmą

Fiorentina z Arturem Borucem w bramce zremisowała na wyjeździe z Parmą 1:1 w niedzielnym meczu 24. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Artur BorucArtur Borucfot. PAP/EPA

Całe spotkanie rozegrał również Kamil Glik (Bari), ale jego drużyna uległa Brescii 0:2.

Bramkę dla Fiorentiny w meczu w Parmie zdobył Gaetano D'Agostino w 49. minucie z rzutu karnego. Do przerwy gospodarze (wcześniej przegrali trzy mecze z rzędu) prowadzili 1:0 po trafieniu Amauriego - Boruc nie ponosi winy przy stracie gola.

30-letni Amauri, Włoch brazylijskiego pochodzenia, trafił do Parmy z Juventusu 31 stycznia, czyli w ostatnim dniu tzw. okienka transferowego. Działacze "Starej Damy" wypożyczyli go bez żalu, ponieważ w Juventusie spisywał się w tym sezonie bardzo słabo (nie zdobył wcześniej żadnego gola).

W niedzielnym meczu Amauri jeszcze kilkakrotnie miał szansę zdobycia bramki, ale Boruc spisywał się bez zarzutu.

Mniej powodów do satysfakcji ma Kamil Glik. Polski obrońca Bari wprawdzie rozegrał cały mecz na wyjeździe przeciwko Brescii, ale zobaczył żółtą kartkę, a jego zespół przegrał 0:2. To siódma z rzędu porażka Bari, licząc sześć meczów Serie A i jeden Pucharu Włoch.
Drużyna Glika zajmuje ostatnią, 20. pozycję w tabeli (14 pkt), tracąc do "bezpiecznego" miejsca aż dziewięć punktów.

Mecz sezonu

W zakończonym póżnym wieczorem meczu, piłkarze Interu Mediolan pokonali u siebie Romę 5:3.To było jedno z najciekawszych spotkań obecnego sezonu na Półwyspie Apenińskim. Goście kończyli w dziesiątkę.

Kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego Inter prowadził z osłabionym rywalem już 4:1 (w 62. minucie czerwoną kartkę zobaczył Nicolas Burdisso). Ku zdumieniu kibiców gospodarzy rzymianie nie złożyli broni i w ciągu sześciu minut zdobyli dwa gole.

Ostatni cios zadali jednak mediolańczycy. Po ładnej akcji Samuela Eto'o (wcześniej zdobył dwa gole), który przedarł się na pole karne rywali, piłkę dostał Esteban Cambiasso. Argentyńczyk płaskim strzałem przy słupku ustalił wynik spotkania.

- Jestem szczęśliwy z powodu naszego świetnego występu i faktu, że pokonaliśmy na San Siro Romę po raz pierwszy od sześciu lat - powiedział bramkarz Interu Julio Cesar.

Liderem pozostał Milan, mimo wyjazdowego remisu 1:1 z Genoą.