Marcin Nowak 12.02.2011

Manchester United wygrał derby

Piłkarze Manchesteru United pokonali na własnym stadionie lokalnego rywala City 2:1 w meczu 27. kolejki Premier League. Swój mecz wygrał także drugi w tabeli Arsenal
Manchester City - Manchester UnitedManchester City - Manchester Unitedfot. PAP/EPA

Decydującą bramkę efektowną przewrotką zdobył w 78. minucie Wayne Rooney.

Ponad 70 tysięcy kibiców zgromadzonych na Old Traford obejrzało bardzo dobre, toczone w szybkim tempie spotkanie. Lepiej rozpoczęli je The Citizens, którzy już w trzeciej minucie powinni prowadzić, ale z kilku metrów minimalnie obok słupka piłkę posłał Hiszpan David Silva.

Z minuty na minutę coraz lepiej grali gospodarze. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Jeszcze przed przerwą prowadzenie drużynie Alexa Fergusona dał Portugalczyk Nani.

W 63. minucie na boisku pojawił się Bośniak Edin Dżeko. Już 180 sekund później nowy nabytek gości wydatnie przyczynił się do wyrównania. Po jego strzale piłka odbiła się od pleców Silvy i wpadła do bramki obok bezradnego Holendra Edvina van der Sara.

The Citizens z remisu nie cieszyli się nawet kwadrans. Z prawej strony dośrodkował Nani, a Rooney wyjątkowej urody przewrotką zapewnił zwycięstwo United w 158. derbach Manchesteru.

"Czerwone Diabły" prowadzą w tabeli i mają siedem punktów przewagi nad Arsenalem Londyn. "Kanonierzy" swój mecz z Wolverhampton Wanderers rozpoczęli jednak dopiero o 16.

Arsenal nie traci dystansu

W innym interesującym meczu Premier League dwa gole Robina van Persiego przesądziły o zwycięstwie Arsenalu Londyn nad Wolverhampton Wanderers 2:0. W bramce "Kanonierów" całe spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny.

Arsenal wyszedł na prowadzenie już w 16. minucie, gdy van Persie wykorzystał podanie Cesca Fabregasa. Ten sam zawodnik w 56. minucie podwyższył wynik na 2:0. Asystą przy golu popisał się Theo Walcott.

"Kanonierzy" mieli w tym spotkaniu dużą przewagę i tylko ich nieskuteczność oraz dobra postawa bramkarza Wolverhampton Wayne'a Hennessey'ego uratowała "Wilki" przed stratą kolejnych bramek. Dogodnych sytuacji nie potrafili wykorzystać m.in. Walcott oraz Marouane Chamakh. Szczęsny nie miał zbyt dużo pracy w tym meczu - popisał się jedną skuteczną interwencją.