Paweł Gawlik 12.02.2011

Barcelona gubi punkty

Piłkarze Barcelony sensacyjnie zremisowali na wyjeździe ze Sportingiem Gijon 1:1 w sobotnim meczu 23. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Sporting Gijon - FC BarcelonaSporting Gijon - FC Barcelonafot. PAP/EPA

Wyrównującą bramkę zdobyli dopiero w 80. minucie. Wcześniej Katalończycy wygrali aż 16 ligowych meczów z rzędu.

Walczący o utrzymanie Sporting prowadził od 16. minuty po trafieniu Davida Barrala. Wyrównał dziesięć minut przed końcem sprowadzony latem z Valencii za 40 mln euro David Villa.

Słynny napastnik, mimo zdobytego gola, nie miał po meczu powodów do radości.
"Barcelona nie może zadowolić się remisem, ponieważ zawsze chce wygrywać. Prawda jest jednak taka, że dzisiaj Sporting był od nas lepszy w wielu elementach gry" - przyznał Villa, który swoją karierę rozpoczął w... Gijon. Występował tam w latach 2000-2003.

Tydzień temu piłkarze Barcelony pobili 50-letni rekord Realu Madryt, odnosząc szesnaste z rzędu ligowe zwycięstwo. Kolejną passę muszę jednak rozpoczynać od nowa.

W innym ciekawym sobotnim meczu spotkały się Atletico Madryt (triumfator ubiegłorocznej Ligi Europejskiej) i trzeci zespół poprzedniego sezonu Valencia. Górą były "Nietoperze", które zwyciężyły 2:1. Piłkarze ze stolicy Hiszpanii prowadzili już od trzeciej minuty po golu Jose Antonio Reyesa, ale później dwa gole dla Valencii zdobył Joaquin. W 57. minucie rzutu karnego nie wykorzystał najlepszy piłkarz mundialu 2010 w RPA - Diego Forlan (Atletico).

W tabeli Barcelona ma osiem punktów przewagi nad Realem, który swój mecz rozegra w niedzielę - na wyjeździe z dobrze spisującym się w tym sezonie Espanyolem. Na trzecie miejsce w Primera Division awansowała Valencia.