Aneta Hołówek 27.02.2011

Barcelona powiększyła przewagę

Do siedmiu punktów Barcelona powiększyła przewagę nad Realem Madryt, po tym jak stołeczny zespół bezbramkowo zremisował z Deportivo La Coruna.

Wcześniej Katalończycy wygrali na wyjeździe z Mallorcą 3:0 w meczu 25. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej.

W końcówce spotkania zespół z La Coruny miał sporo szczęścia. Zawodnicy Realu bez większych problemów przedostawali się w ich pole karne, ale nie potrafili pokonać bramkarza gospodarzy. Nieskutecznością razili Cristiano Ronaldo, Karim Benzema i Kaka. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, co jest sporą niespodzianką.

Nie bez problemów zwycięstwo odniosła natomiast Barcelona. Bez Xaviego zespół z Katalonii miał poważne kłopoty z konstruowaniem ataków. Najgroźniejszą akcję w pierwszej połowie, skutecznym strzałem pod poprzeczkę, na gola zamienił jednak Lionel Messi (38). Po stracie bramki gospodarze wyraźnie się podłamali. W 57. minucie popełnili poważny błąd w defensywie; David Villa znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Dudu Aouate'm i nie zmarnował świetnej okazji. Dziewięć minut później wynik spotkanie ustalił strzałem sprzed pola karnego Pedro Rodriguez.

Prowadząca w tabeli Primera Division Barcelona (68 pkt) powiększyła przewagę nad drugim Realem Madryt do siedmiu punktów.