Paweł Gawlik 27.02.2011

Hat-trick Grosickiego w Turcji

Kamil Grosicki strzelił trzy bramki w meczu 23. kolejki tureckiej Ekstraklasy. Zespół Polaka Sivasspor Kulübü wygrał z Manisaspor Kulübü 4-2 (1-0) .
Hat-trick Grosickiego w TurcjiGlow Images/East News

22-letni polski napastnik ma na swoim koncie już pięć bramek w obecnym sezonie ligowym. Grosicki w 82. minucie został zmieniony przez Tomáša Radę.

Natomiast w barwach gości od 40. minuty zagrał inny Polak Maciej Iwański, który zastąpił na boisku Bülenta Cevahira. Sivasspor zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli z 19 punktami na koncie, a Manisaspor jest na 11. pozycji i ma 12 punktów więcej niż klub Grosickiego.

Występujący w Trabzonsporze Arkadiusz Głowacki zdobył gola w meczu z Kayserispor Kulubu, dzięki czemu jego zespół zremisował 3:3. To drugi gol obrońcy reprezentacji Polski w tym sezonie.

Głowacki, który w tureckim zespole występuje od początku obecnego sezonu, do siatki trafił dwie minuty przed końcem spotkania. W 72. minucie na boisku pojawił się Paweł Brożek, który zmienił Umuta Buluta. Na ławce rezerwowych siedział jego brat bliźniak Piotr.

Dzięki remisowi, Trabzonspor zrównał się z prowadzącym w tabeli Fenerbahce Stambuł - oba kluby mają po 51 pkt. W następnej kolejce drużyna Polaków zmierzy się na wyjeździe z Besiktasem Stambuł.