Paweł Gawlik 27.02.2011

Trzech Polaków grało w Serie A

Fiorentina, z Arturem Borucem w składzie, zremisowała w niedzielę 1:1 na wyjeździe z Bari, w którym wystąpił Kamil Glik, w 27. kolejce włoskiej ekstraklasy.
Zrozpaczony bramkarz Palermo Salvatore SiriguZrozpaczony bramkarz Palermo Salvatore Sirigufot. PAP/EPA

Obaj polscy piłkarze zagrali po 90 minut.

Goście prowadzili od 21. minuty po golu Alberto Gilardino, przy którym nie popisał się m.in. Glik. Polski obrońca zrehabilitował się w 87. minucie, gdy po jego podaniu i sporym zamieszaniu podbramkowym, wprowadzony w drugiej połowie Algierczyk Abdelkader Ghezzal pokonał Boruca.

Polski obrońca Catanii Błażej Augustyn został w 75. minucie ukarany czerwoną kartką w spotkaniu z Genoą. Jego drużyna wygrała jednak na własnym boisku 2:1.

Były piłkarz Legii Warszawa sfaulował we własnym polu karnym rywala i po drugiej żółtej kartce opuścił boisko. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Portugalczyk Miguel Veloso.

Wydarzeniem niedzielnych meczów była klęska Palermo u siebie z Udinese 0:7. Goście strzelili siedem goli już do 61. minuty, później "nie dobijali" grających w dziewiątkę gospodarzy.

Łupem bramkowym podzieliło się dwóch piłkarzy: cztery gole zdobył Chilijczyk Alexis Sanchez, a trzy Antonio Di Natale. Ten drugi z dorobkiem 21 trafień prowadzi w klasyfikacji strzelców Serie A.

Szlagierowy mecz 27. kolejki odbędzie się w poniedziałek - lider Milan podejmie wicelidera Napoli.

W 20-zespołowej tabeli Serie A Fiorentina zajmuje 12. miejsce (34 pkt), Catania - 15. (29 pkt), a Bari - ostatnie (16 pkt).