Paweł Klocek 01.03.2011

Sensacyjna porażka Wisły w Pucharze Polski

Wisła Kraków przegrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1 pierwszy mecz 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Polski.
Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-BiałaWisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Gola na wagę zwycięstwa zdobył Piotr Malinowski w 88. minucie spotkania. Wiceliderzy 1. ligi, jedyny w tej fazie Pucharu Polski zespół z tej klasy rozgrywek, po zwycięstwie znalazł się w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem, który zostanie rozegrany w Bielsku-Białej 16 marca.

W drugim dzisiejszym meczu 1/4 finału Ruch Chorzów zremisował z Legią Warszawa 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił Arkadiusz Piech w 15., a wyrównał Marcin Komorowski z rzutu karnego w 54. minucie spotkania. Rewanż zostanie rozegrany 15 marca w Warszawie.

Jutro zostaną rozegrane dwa mecze Pucharu Polski. Poznamy pierwszego półfinalistę - drugi mecz rozegrają Polonia Warszawa i Lech Poznań (o 20.30). Pierwszy mecz, w Poznaniu, wygrały "Czarne koszule" 1:0. Ponadto w pierwszym meczu 1/4 finału Lechia Gdańsk podejmie Jagiellonię Białystok (o godz. 20.30).