Marcin Nowak 06.03.2011

Skromne zwycięstwo FC Barcelony

Piłkarze Barcelony pokonali w sobotę Real Saragossa 1:0 w meczu 27. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy i powiększyli przewagę nad drugim w tabeli Realem Madryt do dziesięciu punktów.
Bojan Krkić (L) i Seydou Keita (P) z FC BarcelonyBojan Krkić (L) i Seydou Keita (P) z FC Barcelonyfot. PAP/EPA

"Królewscy" zagrają w niedzielę na wyjeździe z Racingiem Santander.

Jedynego gola na Camp Nou zdobył w 43. minucie reprezentant Mali Seydou Keita, który wykorzystał podanie Lionela Messiego. Mistrzowie Hiszpanii mogli wygrać wyżej, ale znakomicie spisywał się - zwłaszcza w pierwszej połowie - bramkarz gości Antonio Doblas.

Mimo wcześniejszych wątpliwości piłkarzy Barcelony poprowadził ich trener Pep Guardiola, który z powodu problemów z plecami (przepuklina kręgosłupa) spędził ostatnie dni w szpitalu. Klinikę Dexeus opuścił dopiero w dniu meczu, gdy otrzymał zgodę od lekarzy.

Powody do zadowolenia mieli w sobotę kibice Valencii. "Nietoperze", które kilka dni wcześniej po dobrej grze uległy Barcelonie 0:1, tym razem dopisały do swojego dorobku trzy punkty. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu (i trzecia w obecnych rozgrywkach) pokonała na wyjeździe Real Mallorca 2:1 po dwóch golach Pablo Hernandeza.

Trzy punkty zdobyli też piłkarze Atletico Madryt, którzy w meczu z czwartą ekipą Primera Division - Villarreal wygrali 3:1.