Aneta Hołówek 06.03.2011

Real goni Barcelonę

Real Madryt pokonał Racing Santander 3:1 w meczu 27. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej i zmniejszył stratę do siedmiu punktów do prowadzącej w tabeli Barcelony.
Karim Benzema (z lewej) i  Mesut Ozil Real MadrytKarim Benzema (z lewej) i Mesut Ozil Real Madryt fot.PAP/EPA/ESTEBAN COBO
  • Ewa Wysocka o Primera Division 6032011

W zespole "Królewskich" zabrakło kontuzjowanego Cristiano Ronaldo.

Portugalczyka z powodzeniem zastąpił Karim Benzema. Francuski napastnik zdobył dwa gole dzięki czemu Real odniósł wyjazdowe zwycięstwo. Jako pierwszy w tym meczu, do bramki trafił jednak sprowadzony zimą z Manchesteru City Emmanuel Adebayor. W końcówce spotkania Togijczyk nie podwyższył wyniku rzutem karnym.

Gospodarzy stać było tylko na gola honorowego, którego autorem był Szwed Kennedy Bakircioglu. Wcześniej karnego dla Racingu nie wykorzystał Pablo Pinillos.

Tym samym Real zmniejszył dystans do prowadzącej w tabeli Barcelony do siedmiu punktów. Zespół z Katalonii dzień wcześniej skromnie pokonał na własnym boisku Real Saragossa 1:0. Jedynego gola na Camp Nou zdobył w 43. minucie reprezentant Mali Seydou Keita, który otrzymał podanie od Lionela Messiego. Mistrzowie Hiszpanii mogli wygrać wyżej, ale znakomicie spisywał się - zwłaszcza w pierwszej połowie - bramkarz gości Antonio Doblas.