Paweł Klocek 08.03.2011

LM: Szczęsny doznał kontuzji w meczu z Barceloną

Bramkarz reprezentacji Polski i Arsenalu Londyn Wojciech Szczęsny w 19. minucie meczu rewanżowego 1/8 finału Ligi Mistrzów z Barceloną opuścił boisko z powodu kontuzji dłoni. Zastąpił go Hiszpan Manuel Almunia.
Wojciech SzczęsnyWojciech Szczęsny fot. PAP/EPA

Bramkarz Kanonierów nabawił się urazu w dosyć niegroźnej sytuacji. W 17. minucie Brazylijczyk Dani Alves oddał mocny strzał z blisko 30 metrów, a nieatakowany Szczęsny bez większych problemów złapał piłkę, choć ta tuż przed nim skozłowała.

Natychmiast po tej interwencji z grymasem bólu złapał się za dłoń i wezwał na boisko klubowego lekarza. Wspólnie zadecydowali, że nie będzie w stanie kontynuować spotkania i zszedł do szatni.

Sytuacja miała miejsce przy bezbramkowym remisie. Po zejściu Wojcecha Szczęsnego z boiska - FC Barcelona pokonała na Camp Nou Arsenal Londyn 3:1 (1:0) w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansowała do ćwierćfinału.