Marcin Nowak 13.03.2011

Barcelona traci punkty - Real Madryt się zbliża

Barcelona zremisowała na wyjeździe z Sevillą 1:1 w meczu kończącym 28. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii i jej przewaga nad drugim w tabeli Realem Madryt zmalała do pięciu punktów.
Sevilla FC - FC BarcelonaSevilla FC - FC Barcelonafot. PAP/EPA

Królewscy bez większych kłopotów pokonali Herculesa Alicante 2:0.

Barcelona wygrała cztery poprzednie spotkania ligowe, ale już przed tygodniem męczyła się z Realem Saragossa. We wtorek wyeliminowała z Ligi Mistrzów Arsenal Londyn, ale też nie zachwyciła. W niedzielę bliżsi zwycięstwa byli jej rywale.

Goście objęli prowadzenie w 30. minucie, kiedy akcję Brazylijczyka Daniela Alvesa wykończył Bojan Krkic, który w 14. minucie zastąpił kontuzjowanego Pedro Rodrigueza. Cztery minuty po przerwie wyrównał Jesus Navas. W końcówce goście mieli sporo szczęścia, że wywieźli z Sevilli, osłabionej brakiem sprzedanego do FC Sao Paulo Brazylijczyka Luisa Fabiano, jeden punkt, choć mieli też swoje szanse, m.in. Andres Iniesta trafił w poprzeczkę.

Bohaterem sobotniego spotkania na Santiago Bernabeu w Madrycie był Karim Benzema. Francuz zdobył oba gole - w 24. i 56. minucie. W ten sposób godnie zastąpił Portugalczyka Cristiano Ronaldo, który nie mógł wystąpić z powodu kontuzji.

Real Madryt wciąż wierzy w mistrzostwo

- Jeszcze nie straciliśmy szans na mistrzostwo. Musimy patrzeć głównie na siebie i wygrywać każdy kolejny mecz - powiedział Benzema, który w trzech ostatnich spotkaniach zdobył po dwa gole, a w tym sezonie w La Liga pokonał bramkarzy dziewięciokrotnie.

"Karim liczy do dwóch" - napisał dziennik "As", a francuskiego napastnika chwalił dyrektor sportowy Królewskich Argentyńczyk Jorge Valdano: "To klasowy napastnik, a statystyki z ostatnich meczów mają swoją wymowę. Będziemy mieć z niego jeszcze wiele pożytku".
- Trzeba mieć nadzieję, że seria Benzemy będzie trwać dłużej - zaznaczył bramkarz i kapitan Realu Iker Casillas.

Podopieczni Jose Mourinho kontynuują świetną passę na własnym stadionie - w tym sezonie wygrali u siebie wszystkie mecze (w sumie 22, w tym czternaście ligowych). Myślami są już jednak przy środowym rewanżu z Olympique Lyon w Lidze Mistrzów.

- Postaramy się wykorzystać atut własnego boiska i mam nadzieję, że Santiago Bernabeu i jego trybuny będą naszym dwunastym zawodnikiem. Pora w końcu zdobyć jakieś trofeum, a nie tylko być blisko sukcesu - zaznaczył portugalski szkoleniowiec.