Marcin Nowak 19.03.2011

Rewelacyjnie w Pucharze Polski - słabo w lidze

W jednym z sobotnich meczów piłkarskiej 1. ligi rewelacja Pucharu Polski, Podbeskidzie Bielsko - Biała zremisowało u siebie bezbramkowo z walczącą o utrzymanie Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Białafot. PAP
  • Ze zdobytych punktów i coraz lepszej gry Bogdanki Łęczna cieszył się zdobywca jednej z bramek Tomasz Nowak
  • W zespole Odry Wodzisław jedną z wyróżniających się postaci w meczu z Bogdanką był Michał Brzozowski

W derbach Pomorza Zachodniego Pogoń Szczecin zremisowała z Flotą Świnoujście 1:1. Całą drugą połowę gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Japończyka Takafumiego Akahoshiego.

Z kryzysu wydostać nie potrafi się Sandecja Nowy Sącz. Zespół Mariusza Kurasa przegrał u siebie z Ruchem Radzionków 0:1 po bramce Pawła Giela w 86. minucie spotkania. Dla Sandencji był to szósty kolejny mecz bez zwycięstwa.

W pozostałych meczach GKP Gorzów wygrał z Kolejarzem Stróże 1:0, MKS Kluczbork pokonał Górnika Polkowice 2:0, a Bogdanka Łęczna wygrała z Odrą Wodzisław 2:0.

Wyniki meczów 20. kolejki 1. ligi piłkarskiej:

2011-03-18:

Piast Gliwice - ŁKS Łódź 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Bartosz Romańczuk (45), 0:2 Marcin Mięciel (49), 1:2 Jakub Biskup (58), 2:2 Jakub Biskup (69).
Żółta kartka - Piast Gliwice: Mariusz Zganiacz, Igor Lewczuk, Tomasz Podgórski, Bartosz Iwan.ŁKS Łódź: Dariusz Kłus, Marcin Kaczmarek, Adrian Woźniczka, Rafał Kujawa. Czerwona kartka za drugą żółtą - Piast Gliwice: Mariusz Zganiacz (60).
Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów). Widzów 1 200.