Marcin Nowak 19.03.2011

Trwa czarna seria Milanu

Piłkarze AC Milan zanotowali drugą wpadkę w ciągu tygodnia we włoskiej ekstraklasie. Lider Serie A, który w poprzedni weekend zremisował z ostatnim w tabeli Bari 1:1, tym razem przegrał na wyjeździe z Palermo 0:1.
Zlatan Ibrahimović - AC MilanZlatan Ibrahimović - AC Milan fot. PAP/EPA

Mediolańczycy zagrali na Sycylii osłabieni brakiem zawieszonego za czerwoną kartką Szweda Zlatana Ibrahimovica. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył w 10. minucie rumuński obrońca Dorin Goian.

Trwa zatem czarna seria Milanu. Niedawno Rossoneri sprawili zawód swoim kibicom w Lidze Mistrzów, odpadając w ćwierćfinale po dwumeczu z Tottenhamem (0:1, 0:0).
Wygrana Palermo jest sporą niespodzianką, zwłaszcza że ten zespół przegrał pięć ostatnich meczów w lidze. Sobotnie zwycięstwo pozwoliło Sycylijczykom awansować na siódme miejsce w tabeli.

- Każdy trener chciałby zobaczyć taki mecz w wykonaniu swojej drużyny. Byliśmy zdeterminowani, bardzo zależało nam na zwycięstwie. Mam nadzieję, że teraz wrócimy do poziomu, jaki prezentowaliśmy na początku rozgrywek - podkreślił trener Palermo Sersi Cosmi.

- Zagraliśmy słabo w pierwszej połowie, za bardzo cofnęliśmy się przed rywalem - stwierdził z kolei opiekun Milanu Massimo Allegri.

W drugim sobotnim spotkaniu Serie A piłkarze Lazio Rzym (jesienią prowadzili w tabeli) pokonali 1:0 Cesenę.

Potknięcie Milanu może wykorzystać w niedzielę wicelider Inter, który zagra u siebie z 18. w tabeli Lecce. Na razie mistrzowie Włoch tracą do lokalnego rywala pięć punktów.
Tego samego dnia coraz lepiej spisująca się Fiorentina, z Arturem Borucem w bramce, podejmie Romę