Marcin Nowak 22.03.2011

Porażka Uli Radwańskiej w Miami

Urszula Radwańska przegrała z Rumunką Simoną Halep 3:6, 2:6 w pierwszej rundzie turnieju WTA Tour na twardych kortach w Miami (z pulą nagród 4,5 mln dol.).

Druga z polskich tenisistek, jej starsza siostra Agnieszka, jest rozstawiona i ma wolny los.
Od początku meczu obie tenisistki pewnie utrzymywały swoje podania, do ósmego gema, w którym Urszula Radwańska nieoczekiwanie przegrała swój serwis, a chwilę później pierwszego seta 3:6.

W sumie Halep zdobyła sześć kolejnych gemów, od stanu 3:3 w pierwszej partii, do 3:0 w drugiej. Polka wychodziła na 1:3 i 2:5, ale nie zdołała odrobić strat i poniosła porażkę po godzinie i 27 minutach.

Radwańska zajmuje 146. miejsce w rankingu WTA Tour, a Rumunka jest 66. na świecie. Było to ich pierwsze spotkanie. Za to w styczniu w drugiej rundzie wielkoszlemowego Australian Open Agnieszka w dwóch krótkich setach uporała się z Halep.

W Miami krakowianka, która w poniedziałek spadła na 14. miejsce w klasyfikacji, jest rozstawiona z numerem dziesiątym. W drugiej rundzie zmierzy się z Czeszką Barberą Zahlavovą-Strycovą lub jedną ze zwyciężczyń kwalifikacji. W tej sytuacji na kort wyjdzie dopiero pod koniec tygodnia.

Wyniki wtorkowych spotkań pierwszej rundy:

Simona Halep (Rumunia) - Urszula Radwańska (Polska) 6:3, 6:2
Iveta Benesova (Czechy) - Roberta Vinci (Włochy) 7:5, 6:4
Petra Martic (Chorwacja) - Kristina Barrois (Niemcy) 7:5, 6:2
Jie Zheng (Chiny) - Sorana Cirstea (Rumunia) 6:3, 6:7 (5-7), 6:3
Elena Baltacha (W.Brytania) - Sybille Bammer (Austria) 3:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7-5)
Monica Niculescu (Rumunia) - Bojana Jovanovski (Serbia) 6:1, 7:6 (7-2)
Melanie Oudin (USA) - Julia Goerges (Niemcy) 7:5, 6:3