Marcin Nowak 02.04.2011

Niesamowity powrót Manchesteru United

West Ham United po niebywałym spotkaniu przegrał u siebie z Manchesterem United 2:4 (2:0) w meczu 31. kolejki Premier League. Gospodarze prowadzili 2:0, ale "Czerwone Diabły" zdołały odrobić straty.
West Ham United - Manchester UnitedWest Ham United - Manchester Unitedfot. PAP/EPA

Popularne "Młoty" prowadziły ku uciesze fanów na Upton Park już 2:0 po bramkach z rzutów karnych Marka Noble'a.

To jednak nie załamało lidera angielskiej ekstraklasy. Manchester United zdołał wygrać spotkanie, a wszystko dzięki hat-trickowi Wayne'a Rooneya. Napastnik "Czerwonych Diabłów" rozpoczął strzelanie od 65. minuty spotkania, a zakończył rzutem karnym w 79. minucie meczu.

Gospodarzy dobił jeszcze Meksykanin Javier Hernandez, który zdobył gola w 84. minucie meczu.

Całe spotkanie w barwach Manchesteru United rozegrał polski bramkarz - Tomasz Kuszczak.

Dzięki temu zwycięstwu "Czerwone Diabły" umocnił się na czele tabeli Premier League. Z kolei West Ham United czeka zacięta batalia o pozostanie w angielskiej ekstraklasie.

Czerwone Diabły prowadzą w tabeli. Mają siedem punktów przewagi nad Arsenalem, który rozegrał o jeden mecz mniej. W sobotę "Kanonierzy" bezbramkowo zremisowali z Blackburn Rovers.

Niespodziankami zakończyły się mecze innych utytułowanych klubów. Trzecia w tabeli Chelsea 1:1 zremisowała na wyjeździe ze Stoke City, a Liverpool, także na boisku rywala, 1:2 uległ broniącemu się przed spadkiem West Bromwich Albion.