Paweł Klocek 03.04.2011

Inter poległ w derbach Mediolanu

Wygrywając 3:0 z Interem w 179. derby Mediolanu, AC Milan umocnił się na pierwszym miejscu we włoskiej ekstraklasie i jest już niemal murowanym kandydatem do mistrzowskiego tytułu. Jeśli Napoli wygra w niedzielę z Lazio Rzym, Inter spadnie na trzecią pozycję.
AC Milan - Inter MediolanAC Milan - Inter Mediolan fot. PAP/EPA
  • Wygrywając 30 z Interem w 179. derby Mediolanu, AC Milan umocnił się na pierwszym miejscu Serie A

Pierwszego gola Milan, który był w tym meczu gospodarzem, zdobył już po 43 sekundach gry. Strzelił go Brazylijczyk Alexandre Pato. Ten sam zawodnik był autorem drugiej bramki dla Milanu, w 17 minucie drugiej połowy. Zwycięstwo gospodarzy na pięć minut przed końcem spotkania przypieczętował z rzutu karnego Antonio Cassano.

Cassano nie byłby sobą, gdyby z radości po strzeleniu karnego nie zdjął koszulki, za co dostał pierwszą żółta kartkę. Drugą otrzymał chwilę później za faul na jednym z rywali.
Przed meczem, prowadzący w tabeli od 22-óch kolejek Milan, miał nad Interem tylko dwa punkty przewagi, spotkanie było więc oczekiwane jako decydujące o całym sezonie.

Inter przegrał je z kretesem w sposób bezapelacyjny i nie ma nic na swoje usprawiedliwienie. Do końca sezonu pozostało jednak siedem kolejek i wiele się jeszcze może wydarzyć. Jeżeli Inter nie podniesie się już po sobotniej porażce, Milanowi zagrozić może jeszcze na przykład Napoli.

W drugim sobotnim meczu Brescia pokonała Bolognę 3:1.