Marcin Nowak 12.04.2011

Liverpool uczcił tragedię zwycięstwem

Liverpool pokonał Manchester City 3:0 w meczu kończącym 32. kolejkę Premier League. Dwa gole dla "The Reds" zdobył Andy Carroll, a jednego Dirk Kuyt.
Andy Carroll, LiverpoolAndy Carroll, Liverpoolfot. PAP/EPA

Przed spotkaniem kibice zgromadzeni na stadionie w Liverpoolu uczcili minutą ciszy tragedię na Hillsborough. Ta dramatyczna katastrofa stadionowa miała miejsce 15 kwietnia 1989 roku, gdy na obiekcie Sheffield Wednesday w półfinałowym meczu Pucharu Anglii "The Reds" spotkali się z Nottinghamem Forest. Zginęło 96 osób. Wszyscy byli fanami Liverpoolu.

Przyczyną katastrofy był napierający tłum kibiców, który chcąc przedostać się na trybuny, przycisnął przebywających najbliżej murawy stadionu fanów do balustrady.

W trakcie meczu widać było, że zawodnicy Liverpoolu są mocno zmotywowani. Przez całe spotkanie zaciekle atakowali bramkę Joe Harta. Manchester City nie przypominał z kolei drużyny, która w zeszłej kolejce rozbiła Sunderland (5:0).

Wynik spotkania nie wpłynął jednak na tabelę Premier League. Prowadzi Manchester United (69 punktów) przed Arsenalem Londyn (62 punkty) i Chelsea (58 punktów). Manchester City jest czwarty, natomiast Liverpool zajmuje szóstą lokatę.

Manchester City w walce o miejsce gwarantujące udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów goni tymczasem - Tottenham Hotspur, który ma już tylko trzy punkty straty do "The Citizens" i jeden mecz zaległy.

Nie tylko to powinno martwić zespół Roberto Manciniego. Gwiazdor Manchesteru City Carlos Tevez prawdopodobnie nie wystąpi w sobotnim półfinale Pucharu Anglii z Manchesterem United. Argentyński piłkarz doznał kontuzji uda właśnie w meczu z Liverpoolem (0:3). Tevez musiał zejść z boiska już w 16. minucie spotkania.

Minuta ciszy na stadionie Liverpoolu:

Wynik poniedziałkowego meczu 32. kolejki i tabela piłkarskiej ekstraklasy Anglii: