Paweł Klocek 16.04.2011

Vettel bezkonkurencyjny przed GP Chin

Sebastian Vettel wystartuje z pole position w niedzielnym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Chin.
Sebastian VettelSebastian Vettel fot. PAP/EPA

W kwalifikacjach na torze w Szanghaju Niemiec z teamu Red Bull Racing uzyskał najlepszy czas okrążenia. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Jenson Button z McLarena, a trzecie - jego rodak i kolega z zespołu Lewis Hamiltona. Kolejne pozycje zajęli: Nico Rosberg (Mercedes GP), Hiszpan Fernando Alonso, Brazylijczyk Felipe Massa (obaj Ferrari), Jaime Algersuari (Toro Rosso) oraz Brytyjczyk Paul Di Resta (Force India).

Nie powiodło się kierowcom teamu Lotus Renault. Rosjanin Witalij Pietrow uplasował się na 10., a zastepujący w tym sezonie Roberta Kubicę Niemiec Nick Heidfeld - na 16. miejscu. Vettel, obrońca tytułu mistrza świata i lider tegorocznej kwalifikacji, wystartuje z pierwszej pozycji startowej po raz trzeci w tym sezonie.

Bardzo słabo spisał się jego partner z teamu - Australijczyk Mark Webber, który nie zakwalifikował się do drugiego eatpu kwalifikacji, zajmując 18. miejsce. Wyścig o Grand Prix Chin na torze w Szanghaju rozpocznie się w niedzielę o godz. 9.00 polskiego czasu.