Paweł Klocek 16.04.2011

Polski debel odpadł w półfinale turnieju w Monte Carlo

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski nie zagrają w finale rozgrywek deblowych turnieju tenisowego w Monte Carlo.
Mariusz Fyrstenberg, Marcin MatkowskiMariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski fot. East News

Polacy, rozstawieni z numerem 5., przegrali w półfinale z najlepszą parą deblową świata - amerykańskimi braćmi Bobem i Mikem Bryanami 3:6, 4:6. Spotkanie trwało godzinę i minutę.

W pierwszym secie rywale dwukrotnie przełamali Polaków, którzy potrafili wygrać przy zagrywce Bryanów tylko raz. W drugiej partii Amerykanom, przy znakomitej skuteczności po własnym serwisie, wystarczyło jedno przełamanie.

Fyrstenberg i Matkowski w przeszłości sześciokrotnie wygrywali z braćmi Bryanami, którzy dziś zwycięsko wyszli z pojedynku z polskim deblem po raz jedenasty. W turnieju w Monte Carlo grali także rozstawieni z numerem 4. Łukasz Kubot i Austriak Oliver Marach, którzy w ćwierćfinale zostali wyeliminowani przez Fyrstenberga i Matkowskiego.

Wynik spotkania 1/2 finału gry podwójnej:

Bob Bryan, Mike Bryan (USA, 1) - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 5) 6:3, 6:4.