Paweł Klocek 17.04.2011

1. liga: druga porażka z rzędu Warty Poznań

W ostatnich meczach 1. ligi Warta Poznań przegrała z Pogonią Szczecin, Ruch Radzionków zremisował z Odrą Wodzisław, a piłkarze Kolejarza Stróże pokonali Termalica Bruk-Bet Nieciecza.
ŁKS ŁódźŁKS Łódźfot. ŁKS Łódź

Drugą porażkę z rzędu poniosła Warta Poznań przegrywając u siebie z Pogonią Szczecin 1:2. Gospodarze prowadzili po golu Marcina Wojciechowskiego w 22. minucie, ale po przerwie szczecinianie z nawiązką odrobili straty. W 52. minucie do siatki trafił Przemysław Pietruszka, a 11 minut później wynik ustalił Marcin Klatt. Warta kończyła mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Piotra Kieruzela w 87. minucie spotkania.

Dzięki zwycięstwu Pogoń wydostała się ze strefy spadkowej i zajmuje 12. miejsce. Warta jest pozycję niżej.

W dwóch pozostałych meczach Kolejarz Stróże pokonał 2:0 Termalikę Bruk-Bet Nieciecza, a Ruch Radzionków zremisował z Odrą Wodzisław 1:1.

W tabeli na prowadzeniu wciąż Podbeskidzie Bielsko-Biała i ŁKS Łódź. Pierwsi w piątek bezbramkowo zremisowali z KSZO Ostrowiec, a drudzy wczoraj podzielili się punktami z MKS-em Kluczbork (1:1).

Na trzecie miejsce w tabeli awansowała Flota Świnoujście, która wczoraj pokonała Bogdankę Łęczna 1:0. Do prowadzącej dwójki "Wyspiarze" tracą 6 punktów.