Aneta Hołówek 08.05.2011

Boruc nie powstrzymał Interu

Fiorentina z Arturem Borucem w bramce przegrała w niedzielę z Interem Mediolan 1:3 w 36. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Włoch.
Inter Mediolan - AC FiorentinaInter Mediolan - AC Fiorentinafot.PAP/EPA/MATTEO BAZZI
  • Marek Lehnert o 36 kolejce Serie A

Piłkarze Fiorentiny nie przestraszyli się rywala, który nie ma już szans na obronę mistrzostwa Włoch. Od początku spotkanie było szybkie i obfitujące w sytuacje bramkowe. O zwycięstwie zadecydowały dwie bramki strzelone w trzy minuty. W 25. Boruca pokonał Giampaolo Pazzini strzałem z siedmiu metrów, a trzy min później Samuel Eto'o dośrodkował z rzutu wolnego, a Esteban Cambiasso strzałem głową trafił do siatki.

Goście odpowiedzieli dopiero w 74. minucie, kiedy to efektownym strzałem popisał się Alberto Gilardino. Jednak trzy minuty później precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego polskiego bramkarza pokonał Philippe Coutinho. Przy tej bramce Boruc miał spore pretensje do swoich kolegów stojących w murze.

Tym zwycięstwem Inter znacznie przybliżył się do wicemistrzostwa Włoch, bo trzecie w tabeli Napoli przegrało na wyjeździe z Lecce 1:2.

Z Serie A spadła natomiast Brescia, która przegrała z Catanią 1:2. Tym samym Brescia dołączyła do zdegradowanego już Bari, które w sobotę przegrało na wyjeździe z Palermo 1:2.