Paweł Klocek 14.05.2011

Borussia pieczętuje mistrzostwo i degraduje Eintracht

Piłkarze Borussi Dortmund przypieczętowali tytuł mistrzów Niemiec wygrywając w ostatniej kolejce z Eintrachtem Frankfurt 3:1. Porażka zespołu z Frankfurtu oznacza dla Eintrachtu degradację do drugiej ligi.
Borussia Dortmund - Eintracht FrankfurtBorussia Dortmund - Eintracht Frankfurt fot. PAP/EPA
  • Borussia Dortmund może już za to oficjalnie świętować swój siódmy tytuł mistrzowski

Goście prowadzili do 46 minuty po bramce Sebastiana Rode, ale druga połowa należała już do mistrzów Niemiec. Dwie bramki Lucasa Barriosa i samobójcze trafienie Marco Russa pogrążyły Eintracht. Swoją cegiełkę do spadku Eintrachtu przyłożył młody pomocnik tego klubu Marcel Titsch-Rivero, który został wyrzucony z boiska w 79 minucie spotkania za brutalny faul.Titsch-Rivero przeszedł do historii jako zawodnik, który przebywał na boisku najkrócej w historii Bundesligi, bo tylko 43 sekundy.

Oprócz Eintrachtu szeregi Bundesligi opuszcza FC St. Pauli. W barażu o utrzymanie zagra 16 w tabeli Borussia M'gladbach.

Pewne miejsce w rozgrywkach Ligi Mistrzów oprócz mistrzów kraju Borussi Dortmund mają piłkarze Bayeru Leverkusen. W kwalifikacjach do Ligi Mistrzów zagra największy przegrany tego sezonu - Bayern Monachium. W Lidze Europejskiej zagrają Hnnover oraz Mainz.

Królem strzelców Bundesligi został Mario Gomez z Bayernu Monachium. Osiem goli w całym sezonie zdobył Robert Lewandowski, trzy Jakub Błaszczykowski (obydwaj Borussia Dortmind), a dwie Adam Matuszczyk z FC Koln.