Paweł Klocek 21.05.2011

Jerzy Dudek pożegnany po "Królewsku"

Sobotni mecz Realu z Almerią był ostatnim dla Jerzego Dudka w hiszpańskiej drużynie. Polak zagrał w podstawowym składzie, a jego zespół wygrał aż 8:1.
Jerzy DudekJerzy Dudek fot. PAP/EPA
  • Ewa Wysocka o pożegnaniu Jerzego Dudka
  • Ewa Wysocka o pożegnalnym meczu Jerzego Dudka

W ostatniej kolejce Primera Division Real wygrał z Almerią 8:1. Dzisiaj Dudek, który w barwach Realu grał bardzo rzadko, pełniąc najczęściej funkcję bramkarza rezerwowego, rozegrał mecz pożegnalny i dostał szansę od pierwszych minut.

W spotkaniu z Almerią były reprezentant Polski skapitulował tylko raz - po strzale dawnego zawodnika Wisły Kraków Kalu Uche. Dudek grał do 79. minuty i wtedy został zmieniony przez Jesusa Fernandeza. Real rozgromił rywali 8:1. Trzy gole dla Realu strzelił Emmanuel Adebayor, po dwa Cristiano Ronaldo i Karim Benzema, a jeden Joselu.

Real zajął drugie miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej. Mistrzem jest Barcelona. Polskiemu bramkarzowi w tym sezonie zakończył się kontrakt z "Królewskimi". Dudek był zawodnikiem Realu Madryt od 2007 roku, z klubem tym zdobył mistrzostwo Hiszpanii, Puchar Króla Hiszpanii i Superpuchar Hiszpanii. Wcześniej grał w Liverpoolu, z którym wygrał m.in. Ligę Mistrzów w 2005 roku. Obecnie jest wolnym piłkarzem.