Artur Jaryczewski 26.05.2011

Dallas Mavericks wygrali konferencję Zachodnią

Tym samym Mavericks zdobyli przepustkę do gry w wielkim finale ligi NBA. W pięciu spotkaniach zespół z Texasu okazał się lepszy w konfrontacji z Oklahomą City w ostatnim meczu wygrywając 100:96.
  • Dallas Mavericks wygrali konferencję Zachodnią - relacja Jana Pachlowskiego (IAR)

Młoda drużyna Oklahomy City nie dojrzała do tego aby grać w finale. Zespół ten nie potrafi utrzymać znaczącej przewagi w ostatnich minutach meczu. Koszykarze Thunder prowadzili w czwartej kwarcie ośmioma punktami jednak nie zdołali dowieść przewagi do końca.

Dallas Mavericks jeszcze nigdy nie zdobyli mistrzostwa, podobnie jak żaden z obecnych koszykarzy tego klubu. Raz grali w wielkim finale w 2006 roku, przegrali wówczas z Miami, pomimo, że w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzili już 2:0.

Z tamtego składu pozostało dwóch zawodników. Świetnie grający obecnie Niemiec Dirk Nowitzky i Janson Therry. Jeżeli dziś Heat pokonają Bulls to będziemy mieli powtórkę finału sprzed pięciu lat.