Paweł Klocek 21.07.2011

LE: Zwycięska porażka Śląska z Dundee

Śląsk Wrocław mimo porażki 2:3, awansował do trzeciej rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europejskiej.
Dundee United - Śląsk WrocławDundee United - Śląsk Wrocław fot. PAP/Adam Hawałej

W rewanżowym meczu drugiej rundy podopieczni Oresta Lenczyka wprawdzie przegrali na wyjeździe z Dundee United 2:3, ale awansowali dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu 1:0.

Śląsk fatalnie rozpoczął mecz w Szkocji. Gospodarze szybko strzelili dwie bramki (2 min. Russell i Goodwillie w 5 min.). Gdy już wydawało się, że Polacy zostali "postawieni pod ścianą", nadzieje wrocławianom przywrócił Elsner, który w 15 min. strzelił bramkę kontaktową.

Wszystko wskazywało, że podopiecznym Oresta Lenczyka uda się utrzymać korzystny wynik do końca pierwszej połowy, jednak tuż przed przerwą (44. min.) po faulu Kelemena sędzia odgwizdał rzut karny. "Jedenastkę" wykorzystał Daly.

Po zmianie stron tempo gry spadło. Śląsk próbował atakować, ale wicemistrzom Polski brakowało dokładności, a cofnięci na własną połowę Szkoci swoich szans szukali w kontratakach. Na drugą bramkę dającą wrocławianom awans do kolejnej rundy kibice musieli czekać do 74. minuty, kiedy to wspaniałym uderzeniem z ponad 20 metrów popisał się Sebastian Dudek.

W trzeciej rundzie Śląsk zagra z Lokomotiwem Sofia, który wygrał u siebie z Metalurgiem Sofia 3:2. W pierwszym spotkaniu był remis 0:0.

Dundee United - Śląsk Wrocław 3:2

Bramki: 1:0 Keith Watson (2), 2:0 David Goodwillie, 2:1 Rok Elsner (15 - głową), 3:1 Jonathan Daly (44 - karny), Dudek (74)

Dundee United - Dusan Pernis - Keith Watson, Sean Dillon, Gary Kenneth, Paul Dixon - Jonathan Russell, John Rankin, Scott Severin, Willo Flood, Jonathan Daly - David Goodwillie.

Śląsk Wrocław - Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Dariusz Pietrasiak, Amir Spahic - Sebastian Dudek, Dariusz Sztylka, Rok Elsner - Marek Gancarczyk, Sebastian Mila, Piotr Ćwielong.