Paweł Klocek 23.07.2011

Powrót Fabiańskiego, wpadka Szczęsnego

Łukasz Fabiański po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją ponownie pojawił się na boisku.
Łukasz Fabiański, Arsenal LondynŁukasz Fabiański, Arsenal Londyn fot. PAP/EPA

W sparingowym meczu w Kolonii jego Arsenal pokonał FC Koeln 2:1. W londyńskiej drużynie zagrał również Wojciech Szczęsny, a Sławomir Peszko w ekipie gospodarzy.

Od pierwszego gwizdka, spośród polskich piłkarzy zagrał jedynie Wojciech Szczęsny, który jest pierwszym bramkarzem zespołu z północnego Londynu. W 45. minucie przepuścił samobójczą bramkę strzeloną przez Carla Jenkinsona.

Po przerwie trener Arsenalu Arsene Wenger dokonał kilku zmian. Między słupkami stanął Vitto Mannone. Młody Włoch jednak szybko opuścił boisko. W 71. minucie zmienił go Łukasz Fabiański, który po półrocznej przerwie, spowodowanej urazem barku, powrócił do gry.

W przedsezonowym meczu w barwach Kolonii od 64. minuty zagrał Sławomir Peszko, który zmienił Adila Chihi. Polak wspomagał w ofensywnych akcjach Łukasza Podolskiego. W składzie niemieckiej drużyny zabrakło Adama Matuszczyka.

Wysoką formę zaprezentował Gervinho, który w czerwcu został pozyskany przez Arsenal z Lille. Piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej strzelił obie bramki - w 7. i 15. minucie.
Na stadion w Kolonii przybyło ponad 41,5 tys. kibiców, którzy przed rozpoczęciem spotkania uczcili minutą ciszy pamięć ofiar zamachów w Norwegii.