Paweł Klocek 13.08.2011

Radwańska zatrzymana w półfinale po trzech setach

Agnieszka Radwańska nie zagra w finale turnieju WTA w Toronto. Polka przegrała w półfinale z Samanthą Stosur z Australii 2:6, 7:5, 2:6.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańskafot. PAP/EPA

Radwańska tydzień temu wygrała turniej w Carlsbad i łącznie z występami w Toronto zaliczyła serię 9 spotkań bez porażki. Za występ w Toronto Polka otrzyma 90 tys. dolarów premii i 395 pkt do rankingu WTA.

Mecz rozpoczął się od gema gładko wygranego przez Radwańską, ale pięć kolejnych padło łupem pięć lat starszej Stosur, która pierwszego seta wygrała po pół godzinie gry 6:2.

Na otwarcie drugiej partii Australijka przełamała podanie Polki, ale już w następnym gemie ta się jej zrewanżowała. Do 11. gema każda wygrywała przy własnym podaniu i gdy zanosiła się na tie-break, Radwańska wygrała następnego bez straty punktu, a pomogła jej w tym rywalka, która setbola oddała podwójnym błędem serwisowym.

Decydujący dla losów spotkania był piąty gem trzeciego seta, którego Stosur wygrała przy podaniu Polki. Później zdecydowanie dominowała na korcie, a zmęczona Radwańska wyglądała na zniechęconą.

W drugim półfinale zmierzą się Wiktoria Azarenka i Serena Williams.

Wynik półfinału:

Samantha Stosur (Australia, 10) - Agnieszka Radwańska (Polska, 13) 6:2, 5:7, 6:2