Paweł Klocek 21.08.2011

Borussia Moenchengladbach i Hannover 96 na czele tabeli

Po trzech kolejkach na czele tabeli niemieckiej ekstraklasy są dwa zespoły z siedmioma punktami - Borussia Moenchengladbach i Hannover 96.
Marco Reus i Raul Bobadilla (R) Borussia MoenchengladbachMarco Reus i Raul Bobadilla (R) Borussia Moenchengladbach fot. PAP/EPA

Lider niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej po dwóch kolejkach Mainz, w trzeciej przegrał 2:4 (2:0) z Schalke Gelsenkirchen i spadł w tabeli na 8. miejsce. Całe spotkanie w ekipie Mainz rozegrał reprezentant Polski Eugen Polanski.

Po 12 minutach niedzielnego spotkania Mainz wygrywał z Schalke 2:0. Prowadzenie gospodarze objęli po golu Andreasa Ivanschitza w 8. minucie, cztery minuty później na 2:0 podwyższył Elkin Soto.

W drugiej połowie na listę strzelców wpisywali się już jednak tylko goście. W 57. minucie kontaktową bramkę strzelił Klaas-Jan Huntelaar, później trafiali Benedikt Hoewedes - 64, Joel Matip - 81 i Christian Fuechs - 90.

Polanski rozegrał całe spotkanie, był jednym z najlepszych piłkarzy swojego zespołu, ale nie był w stanie zapobiec wysokiej porażce.

W meczach sobotnich polskim akcentem Bundesligi była bramka Roberta Lewandowskiego dla Borussii Dortmund w wygranym 2:0 meczu 3. kolejki z FC Nuernberg. Dla napastnika reprezentacji Polski to było pierwsze trafienie w obecnym sezonie ligowym (ma również na koncie dwa gole w Pucharze Niemiec).

Z trójki Polaków w barwach Borussii całe spotkanie rozegrał tylko Łukasz Piszczek. Lewandowski zszedł z boiska w 72. minucie, a rezerwowy Jakub Błaszczykowski pojawił się na murawie sześć minut wcześniej.

Wydarzeniem kolejki było wysokie zwycięstwo Bayernu Monachium 5:0 nad Hamburgerem SV.