Aneta Hołówek 04.09.2011

Niedawni liderzy eliminują rywali

Była liderka rankingu WTA Amerykanka Serena Williams wyeliminowała tenisistkę z Białorusi, rozstawioną z numerem czwartym, Wiktorię Azarenkę w 3. rundzie i awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju US Open
Serena WilliamsSerena Williamsfot. PAP/EPA/JUSTIN LANE

Pojedynek trwał godzinę i 50 minut, a Amerykanka mogła odnieść zwycięstwo nieco szybciej. Przy stanie 5:3 w drugim secie nie wykorzystała trzech piłek meczowych, a czwartej w kolejny gemie. Udało jej się rozstrzygnąć losy spotkania przy piątej okazji.
Teraz na drodze Williams, trzykrotnej triumfatorki US Open (1999, 2002, 2008), stanie lepszazawodniczka w wieczornym pojedynku Amerykanki Sloane Stephens z byłą liderką rankingu Serbką Aną Ivanovic (16.).

Wcześniej swoje mecze w trzeciej rundzie wygrały m.in.: Włoszka Francesca Schiavone (nr 7.), Niemka Andrea Petkovic (10.) i obecny numer jeden na świecie Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki.

Wśród panów bez sensacji

Wcześniej do 1/8 finału, nie bez trudu, awansował były numer jeden na świecie Szwajcar Roger Federer (nr 3.), pokonując Chorwata Marina Cilica (27.) 6:3, 4:6, 6:4, 6:2.

Tenisista z Bazylei zbliżył się do szóstego w karierze triumfu na twardych kortach w Nowym Jorku. Wygrywał tu pięć razy z rzędu w latach 2004-08. Przed dwoma laty przegrał nieoczekiwanie w finale z Argentyńczykiem Juanem Martinem del Potro, a w poprzednim sezonie odpadł w półfinale.

W poniedziałek Federer zmierzy się z Argentyńczykiem Juanem Monaco, a ponieważ znajduje się w górnej połówce drabinki w półfinale może na jego drodze stanąć Djokovic, który kontynuuje dobrą passę i bez straty seta awansował do 1/8 fnału. W trzeciej rundzie serbski tenisista pokonał Rosjanina Nikołaja Dawidienkę 6:3, 6:4, 6:2.