Aneta Hołówek 10.09.2011

Lewandowski nie uratował Borussii

Hertha Berlin sprawiła wielką sensację pokonując aktualnego mistrza Niemiec, Borussię Dortmund. Honorowe trafienie dla Borussii zaliczył Robert Lewandowski.
Peter Niemeyer (L) Hertha BSC Berlin, walczy o piłkę z Robertem Lewandowskim (P) z Borussii DortmundPeter Niemeyer (L) Hertha BSC Berlin, walczy o piłkę z Robertem Lewandowskim (P) z Borussii Dortmund fot.PAP/EPA/BERND THISSEN

W przekroju całego spotkania Hertha była zespołem lepszym i zasłużenie pokonała w sobotnie popołudnie podopiecznych Juergena Kloppa. Goście mogli objąć prowadzenie już w pierwszej połowie, kiedy w 16. minucie Turan znalazł się w okazji sam na sam z Weidenfellerem. Borussia w pierwszej połowie kilkukrotnie zagrozilła bramce strzeżonej przez Krafta, ale strzały Kagawy, Gundogana, Bendera i Lewandowskiego nie były celne.

Druga połowa zaczęła się jeszcze gorzej dla gospodarzy. Już w 50. minucie Hertha strzeliła bramkę. Raffael przeprowadził 20-metrowy rajd, minął wszystkich obrońców i strzelił na bramkę. Piłka odbiła się od Weidenfellera, następnie od nieszczęśliwie interweniującego Schmelzera i ponownie trafiła do napastnika Herthy, który wpakował ją do siatki. W 56. minucie Raffael mógł podwyższyć wynik meczu, ale trafił w poprzeczkę. W 71. minucie doczekaliśmy się odpowiedzi Borussii. Sven Bender uderzył bowiem piłkę w poprzeczkę. W 81. minucie po rzucie rożnym bramkę na 2:0 zdobył Nieymeyer.

W 88. minucie honorową bramkę dla Borussii zdobył po ładnym strzałe głową Robert Lewandowski, ale na nic się to zdało. Mistrzowie Niemiec przegrali już drugi mecz w obecnych rozgrywkach i spadli na dalsze miejsce w tabeli Bundesligi.

Borussia Dortmund - Hertha Berlin 1:2 (0:0)