Aneta Hołówek 21.09.2011

Legia nie dała się górnikom

Legia Warszawa nie podzieliła losu Lechii Gdańsk i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Obrońcy trofeum pokonali na wyjeździe drugi zespół Rozwoju Katowice 1:4.
Zawodnicy Legii Warszawa cieszą się z bramki strzelonej przez Moshe Ohajona (34) podczas meczu 116 finału piłkarskiego Pucharu Polski z GKS Rozwój II KatowiceZawodnicy Legii Warszawa cieszą się z bramki strzelonej przez Moshe Ohajona (#34) podczas meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski z GKS Rozwój II Katowicefot.PAP/EPA/Andrzej Grygiel

Pierwsza część meczu rozpoczęła się od serii akcji kreowanych przez obydwa zespoły. Bliżsi zdobycia bramki byli jednakkatowiczanie - w 10. minucie po rzucie wolnym i uderzeniu głową do interwencji zmuszony został Wojciech Skaba.

Legioniści wzięli się do pracy i sześć minut później mogli cieszyć się z otwarcia wyniku spotkania. Autorem trafienia okazał się Moshe Ohayon, który zdołał pokonać Roberta Widawskiego uderzeniem z dystansu.

Niezwykle dogodną okazję zmarnował Michał Żyro, który w 28. minucie w sytuacji sam na sam trafił prosto w bramkarza.

Niedokładność zemściła się w 41. minucie. Właśnie wtedy stan meczu wyrównał Przemysław Gałecki, który wykończył dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska. Legioniści nie kazali długo czekać na odpowiedź - kilkanaście chwil później zamieszanie w polu karnym wykorzystał Maciej Rybus, dzięki czemu legioniści zeszli na przerwę jako strona przeważająca.

W drugiej części spotkania legioniści potwierdzili, że są zespołem lepszym, dwukrotnie pokonując Roberta Widawskiego. Najpierw rzut karny wykorzystał Marcin Komorowski, a następnie Rafał Wolski zdobył bramkę, która była pierwszym golem strzelonym przez wychowanka Akademii Piłkarskiej w oficjalnym meczu pierwszego zespołu. Legia mogła wygrać jeszcze wyżej, ale na początku drugiej połowy "jedenastki" nie wykorzystał Ivica Vrdoljak.

Rozwój II Katowixce - Legia Warszawa 1:4 (1:2)

Legia: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Dickson Choto, Inaki Astiz, Marcin Komorowski - Jakub Kosecki, Ivica Vrdoljak, Ariel Borysiuk, Moshe Ohayon, Maciej Rybus - Michał Żyro

Rozwój: Robert Widawski - Damian Mielnik, Przemysław Gałecki, Rafał Lis, Łukasz Winiarczyk - Damian Sadowski, Konrad Nowak, Damian Gacki, Dariusz Rucki - Kamil Zalewski, Sebastian Gielza