Marcin Nowak 24.09.2011

Czyste konto Szczęsnego w meczu z Boltonem

Wojciech Szczęsny zachował czyste konto w meczu Arsenalu Londyn z Boltonem. "Kanonierzy" pokonali rywali 3:0 i powoli przesuwają się z dolnej części tabeli.
Robin Van PersieRobin Van Persiefot. PAP/EPA

Wojciech Szczęsny (na ławce rezerwowych zasiadł jego kolega z reprezentacji Łukasz Fabiański) nie miał wielu okazji do interwencji. Arsenal przeważał, ale zdobył bramkę dopiero po przerwie. W pierwszej akcji po zmianie stron, już w 36. sekundzie, do siatki Jussiego Jaaskalainena trafił Robin van Persie.

Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 w 71. minucie i było to setne trafienie Holendra dla Arsenalu. Gospodarze grali już wtedy od kwadransa z przewagą liczebną, gdyż czerwoną kartką został ukarany David Wheater. Wynik ustalił tuż przed końcem Alex Song.

Zwycięstwo pozwoliło drużynie Arsene'a Wengera awansować z 17. na 12. pozycję, ale do zakończenia kolejki pozostały jeszcze trzy spotkania.

Najdroższy piłkarz Chelsea Fernando Torres w ciągu dziesięciu minut pierwszej połowy meczu ze Swansea strzelił gola i otrzymał czerwoną kartkę. Mimo osłabienia gospodarze łatwo wygrali 4:1. Dwa gole zdobył Ramires, a jednego - powracający po kontuzji Didier Drogba.

Chelsea utrzymała trzecie miejsce w tabeli. Pierwsze objął Manchester City po zwycięstwie nad Evertonem 2:0, ale tylko na kilka godzin. Wieczorem na fotel lidera powrócił Manchester United. "Czerwone Diabły" jednak tylko zremisowały na wyjeździe ze Stoke 1:1 i straciły pierwsze punkty w tym sezonie.