Aneta Hołówek 27.09.2011

Śląsk dopełnił formalności w Brzesku

Lider tabeli ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał w Brzesku KS Okocimski w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Wicemistrzowie Polski już w pierwszej połowie pozbawili rywala złudzeń.
Piotr Ćwielong (C) ze Śląska Wrocław traci piłkę po interwencji Mateusza Urbańskiego (L) i Dawida Dynarka (P) z miejscowego KS Okocimski w meczu 116 piłkarskiego Pucharu Polski, rozegranym w BrzeskuPiotr Ćwielong (C) ze Śląska Wrocław traci piłkę po interwencji Mateusza Urbańskiego (L) i Dawida Dynarka (P) z miejscowego KS Okocimski w meczu 1/16 piłkarskiego Pucharu Polski, rozegranym w Brzeskufot.PAP/EPA/Jacek Bednarczyk

Okocimski stracił gola już w pierwszej minucie w dość niecodziennych okolicznościach. Bramkarz strzelił gola samobójczego głową, po dośrodkowaniu własnego obrońcy.

Dawid Mieczkowski bał się łapać piłkę zagraną wysokim lobem, przez kolegę. zdecydował się wybijać ją głową, ale zamiast do przodu... uderzył do tyłu.

W 13. minucie było już 2:0 dla wrocławian. Obrona Okocimskiego w łatwy sposób dała się ograć. Mateusz Cetnarski podał do stojącego przed pustą bramką Johana Voskampa, który pokonał Mieczkowskiego.

Okocimski zdobył kontaktowego gola w 60. minucie. W polu karnym Trznadela wyłożył piłkę Oświęcimce, a ten uderzeniem po ziemi w kierunku dalszego rogu pokonał Gikiewicza.

Gospodarze próbowali zdobyć wyrównującego gola, ale to Śląsk stwarzał sobie lepsze sytuacje. Najpierw Diaz nie trafił do pustej bramki z ośmiu metrów. W innej akcji, po strzele Argentyńczyka, piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Okocimskiego. Wreszcie w 83. minucie Elsner minął bramkarza w sytuacji sam na sam i strzałem do pustej bramki ustalił wynik meczu.

Okocimski Brzesko - Śląsk Wrocław 1:3 (0:2)

bramki: Michał Oświęcimka 60 - Dawid Mieczkowski 1-sam., Johan Voskamp 14, Rok Elsner 83
Okocimski Brzesko: Dawid Mieczkowski - Mateusz Pawłowicz, Mateusz Urbański, Radosław Jacek (52-Rafał Cegliński), Mateusz Wawryka, Paweł Pyciak, Dawid Dynarek, Piotr Darmochwał (83-Wojciech Wojcieszyński), Michał Oświęcimka, Robert Trznadel (60-Tomasz Ogar), Paweł Smółka.
Śląsk Wrocław: Rafał Gikiewicz - Mariusz Pawelec, Jarosław Fojut, Marek Wasiluk, Tadeusz Socha (73-Piotr Celeban), Sebastian Dudek, Rok Elsner, Mateusz Cetnarski, Piotr Ćwielong, Johan Voskamp (48-Łukasz Gikiewicz), Cristian Diaz (87-Waldemar Sobota).

Losowanie par 1/8 finału odbędzie się w piątek.