Aneta Hołówek 27.09.2011

Bayern w szlagierze bezlitosny dla City

Europejskie potęgi Bayern Monachium i Real Madryt konsekwentnie realizują swój plan w Lidze Mistrzów. Manchester United był dzisiaj o krok od klęski.
Bayern Monachium Manchester CityBayern Monachium Manchester City fot. PAP/EPA/MARC MUELLER
  • Ewa Wysocka PR Barcelona o występie hiszpańskich drużyn w Lidze Mistrzów

Remis Manchesteru United z FC Bazyleą u siebie to największa niespodzianka wtorkowych meczów Ligi Mistrzów.

Bramkę na 3:3 dla finalistów poprzednich rozgrywek dopiero w 90. minucie zdobył Ashley Young. Do przerwy to Manchester United prowadził 2:0 po bramkach Welbecka, ale w drugiej połowie Bazylea odpowiedziała trafieniami Fabiana i Aleksandra Frei'ów.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu Bayern Monachium pokonał u siebie Manchester City 2:0. Oba gole dla gospodarzy zdobył Gomez.

Po ostatnich wpadkach dobrze zaprezentował się Real Madryt. "Królewscy" pokonali u siebie Ajax Amsterdam 3:0. Do siatki gości trafiali: Cristiano Ronaldo, Kaka i Benzema.

W "polskim" meczu Trabzonspor zremisował u siebie z Lille 1:1. W zespole gospodarzy od pierwszych minut grał Arkadiusz Głowacki. W 66. minucie dołączył do niego Adrian Mierzejewski, a w samej końcówce również Paweł Brożek. Niespełna kwadrans w zespole Lille rozegrał Ludovic Obraniak. Ireneusz Jeleń cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

W innych dzisiejszych meczach CSKA Moskwa przegrała z Interem Mediolan 2:3, Napoli pokonało Villarreal 2:0, Otelul Gałacz przegrał z Benficą Lizbona 0:1, a Olympique Lyon wygrało z Dinamem Zagrzeb 2:0.

Jutro dokończenie 2. kolejki.

Wyniki wtorkowych meczów 2. kolejki fazy grupowej i tabele piłkarskiej Ligi Mistrzów: